Śródmieście, Wiejska, 42,27 m2

Sprzedaż
2 pokoje 2 piętro Rok budowy 1938

Mieszkanie

Oferuję eleganckie dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 42m2 położone w luksusowej przedwojennej kamienicy przy ulicy Wiejskiej.

Mieszkanie składa się z przestronnego salonu (19m2), sypialni (12m2), funkcjonalnej kuchni (4m2), przedpokoju i łazienki (5m2). Mieszkanie jest położone w drugiej linii zabudowy, a okna wszystkich pomieszczeń wychodzą na ciche podwórze. Duże okna od strony południowo-zachodniej sprawiają, że mieszkanie jest bardzo jasne. Wysokie wnętrza (3 metry) zapewniają poczucie przestrzeni.

W pokojach na podłodze oryginalny przedwojenny parkiet dębowy, w kuchni i łazience terakota. Okna nowe, plastikowe. Ogrzewanie i ciepła woda miejskie, instalacje wymienione. Czynsz wynosi 480zł.

Budynek

Mieszkanie położone jest na drugim piętrze wzniesionej w 1938 roku kamienicy projektu Zdzisława Mączeńskiego – jednego z najwybitniejszych architektów międzywojennego modernizmu. Budynek może pochwalić się elegancką, udekorowaną marmurem klatką schodową oraz stylową, historyczną windą. W budynku starannie odnowiono oryginalną elewację z piaskowca i tynków szlachetnych.

Lokalizacja

Mieszkanie zlokalizowane jest w najbardziej prestiżowej części Śródmieścia Południowego w otoczeniu eleganckich kamienic, ministerstw, ambasad i w pobliżu Sejmu. Wiejska to jedna z najbardziej urokliwych i jednocześnie nielicznych ulic w Warszawie, które w dużej mierze zachowały przedwojenny charakter. Idealny adres dla osób, którym zależy na atutach tętniącego życiem centrum Warszawy.

W pobliżu mieszkania znajdują się liczne tereny zielone (Park Ujazdowski, Rydza-Śmigłego, Łazienki). Okolica jest doskonale skomunikowana, w pobliżu linie autobusowe w Al. Ujazdowskich, oraz linie tramwajowe w Al. Jerozolimskich i przy Marszałkowskiej. Do metra ok. 1km.

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.