Nieruchomości – subiektywnie i od kuchni: o tym jak pracuję i jak sprzedaję powierzone mi nieruchomości. O skutecznej sprzedaży. O tym jakimi zasadami i wartościami kieruję się współpracując ze swoimi Klientami.

Co jest nie tak z rynkiem pośrednictwa w Polsce?

 „Tu się liczy tylko prowizja od wszystkich i wszystkiego.”

„Dodam jeszcze, że z mojej perspektywy jako kupującego współpraca z pośrednikiem to nie tylko konieczność zapłacenia haraczu, ale często (nie zawsze) strata czasu.”

To tylko nieliczne z opinii, jakie o agentach nieruchomości można znaleźć w sieci. Czy jako pośrednik się z nimi zgadzam? Z wieloma niestety tak…

Nasza pierwsza inwestycja, czyli modernistyczna perełka przy Fabrycznej

Gdy w 2014 roku wspólnie z Anią kupowaliśmy mieszkanie na Starym Mokotowie zakładaliśmy że stanie się ono dla nas domem na długie lata. Jako rodzina z dwójką dzieci dobrze czuliśmy się na 69m2 w typowej mokotowskiej kamienicy i to pomimo niestandardowego układu mieszkania (2 pokoje i duża kuchnia). W międzyczasie zdecydowaliśmy jednak że chcemy zacząć inwestować w nieruchomości i tutaj pojawiło się kluczowe pytanie: skąd wziąć kapitał na inwestycję?

Dlaczego powstał ten blog i o czym będzie

Witaj, nazywam się Tomasz Kostrzewa i od 2015 roku pracuję jako niezależny pośrednik i doradca ds. nieruchomości. Działam w Warszawie gdzie pomagam swoim Klientom w kupnie i sprzedaży oraz wynajmie mieszkań w przedwojennych kamienicach. Dlaczego stare kamienice? Kocham je za niepowtarzalny klimat i urok – więcej o warszawskich kamienicach w kolejnym wpisie na blogu.

Pozwól, że w tym miejscu napiszę kilka słów o sobie. Dlaczego zająłem się nieruchomościami?

Gdy w 2013 roku zacząłem zajmować się sprzedażą rodzinnej kawalerki oraz planować kupno większego mieszkania był to mój pierwszy poważny kontakt z rynkiem nieruchomości. Nie spodziewałem się, że będzie to proces który zafascynuje mnie do tego stopnia iż w efekcie doprowadzi do stworzenia własnej agencji nieruchomości.