Mokotów, Chocimska, 98,46 m2

Oferta archiwalna
Sprzedane
4 pokoje 4 piętro Rok budowy 1936

4 pokoje w modernistycznej kamienicy z windą

Oferuję stylowe mieszkanie w pięknej kamienicy na pograniczu Starego Mokotowa i Śródmieścia. W lokalu zachowały się liczne oryginalne elementy przedwojennego wystroju, wymagają one jednak kompleksowej renowacji.

Budynek

Mieszkanie położone jest w eleganckiej modernistycznej kamienicy z 1936 roku. Elewacja oraz dach budynku po remoncie. Bardzo ładny i zadbany dziedziniec oraz klatki schodowe.

Kamienica bez uszczerbku przetrwała wojnę, dzięki czemu zachowały się w niej liczne oryginalne elementy dekoracyjne: poręcze, drewniane drzwi do mieszkań oraz winda, której wnętrze wyłożone jest elegancką fornirowaną okładziną.

Mieszkanie

Mieszkanie o powierzchni 98m2 składa się z salonu (23m2) z balkonem, dwóch dużych sypialni (20m2 i 17m2 z balkonem), małego pokoju (9m2) oraz kuchni (11m2), łazienki (5m2) oraz przestronnego przedpokoju (12m2). Lokal znajduje się na 4 piętrze w budynku z windą.

W pokojach i korytarzu zachował się oryginalny, dębowy parkiet (stan dobry, do cyklinowania), przedwojenne szafy w zabudowie, oraz stylowa stolarka: drzwi wewnętrzne i wejściowe a także okna skrzynkowe (do odnowienia). Wysokość wnętrza to 300cm. Mieszkanie jest ciche, ekspozycja okien: północ-południe.

Czynsz wynosi 870 zł i obejmuje zaliczkę na wodę, ogrzewanie oraz fundusz remontowy. Ciepła woda i ogrzewanie – miejskie. Do mieszkania przynależy piwnica.

Lokalizacja

Mieszkanie położone jest przy ul. Chocimskiej na pograniczu Starego Mokotowa i Śródmieścia. W pobliżu Łazienki Królewskie, Belweder oraz liczne ambasady. Bezpośrednie otoczenie kamienicy jest ciche i spokojne, natomiast w zasięgu krótkiego spaceru znajdują się liczne sklepy, biura, restauracje i kawiarnie oraz centrum handlowe Plac Unii.

W najbliższym sąsiedztwie przystanki licznych linii tramwajowych oraz autobusowych. Odległość od metra wynosi około 1 kilometra.

Mieszkanie nadaje się zarówno na cele mieszkaniowe, jak i reprezentacyjne biuro. Lokal wymaga kapitalnego remontu, ale posiada ogromny potencjał renowacyjny.

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.