Żoliborz, Mickiewicza, 71 m2

Oferta archiwalna
Sprzedane
3 pokoje 3 piętro Rok budowy 1939

2-3 pokoje w kamienicy z tarasem na Żoliborzu

Unikatowe mieszkanie z zachowanymi licznymi elementami modernistycznego wystroju z lat 30-tych.

Budynek

Wzniesiony w latach 1937-1939 roku tzw. Szklany Dom uznawany jest za jeden z najwybitniejszych przykładów przedwojennego modernizmu w Warszawie. Budynek projektu Juliusza Żórawskiego wzniesiony został zgodnie z pięcioma zasadami architektury nowoczesnej Le Corbusiera.

Kamienica wyróżnia się ciekawym architektonicznie tarasem na dachu (dostępny dla mieszkańców), na którym w 1948 roku wyprawiono bankiet z udziałem Pablo Picasso.

Będący pod ochroną konserwatora budynek przeszedł szereg remontów i prac renowacyjnych, które przywróciły mu dawny blask. Nowa elewacja i eleganckie klatki schodowe. Piony po wymianie, wszystkie media miejskie.

Mieszkanie

Wysokie i przestronne mieszkanie. Dzięki szerokim, wstęgowym oknom wnętrze jest bardzo jasne. W obecnym układzie 2 pokoje z dużą oddzielną kuchnią (można przerobić na 3 pokoje z kuchnią w aneksie). Zieleń za oknem.

Do mieszkania prowadzą drewniane, przedwojenne drzwi. Na podłodze parkiet, w mieszkaniu zachowała się oryginalna stolarka.

Czynsz wynosi 686 zł. Bardzo aktywna wspólnota.

Lokalizacja

Budynek położony przy ulicy Mickiewicza, w sercu Starego Żoliborza. Do stacji metra Plac Wilsona dojdziemy spacerem w mniej niż 5 minut. W bezpośredniej bliskości mieszkania znajduje się pełna infrastruktura handlowo-usługowa oraz instytucjonalna, m.in. sklepy, szkoły, przedszkola. W pobliżu również Kino Wisła, liczne kawiarnie i restauracje.

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.