Śródmieście, Litewska, 81 m2

Oferta archiwalna
Wynajęte
3 pokoje 4 piętro Rok budowy 1912

Perełka w kamienicy z 1912r.

Budynek

Oferuję mieszkanie na wynajem w pięknej kamienicy z 1912r. Budynek bez uszczerbku przetrwał wojnę, dzięki czemu zachowały się wszystkie detale architektoniczne: jednolite oryginalne drzwi drewniane do wszystkich lokali, ponad stuletnie posadzki i balustrady, zdobienia elewacji.

Kamienica jest unikatowym w skali Warszawy przykładem późno-secesyjnej architektury, która nie uległa żadnym modyfikacjom przez 110 lat.

Budynek wpisany został do rejestru zabytków. W kamienicy jest winda, a w mieszkaniu balkon.

Mieszkanie

W całym mieszkaniu zabytkowa stolarka po starannej renowacji, skrzynkowe okna, sztukaterie, „pałacowy” parkiet – wszystkie detale są oryginalne i mają 110 lat.

Lokal położony na 4 piętrze (z windą) składa się z 3 pokoi i oddzielnej kuchni ze spiżarnią. Wnętrze wysokie na 360cm.

Mieszkanie świeżo po remoncie, nieumeblowane (istnieje możliwość podstawowego umeblowania).

Ze względu na rozkład, charakter i lokalizację mieszkanie będzie idealne dla 1-2 osób, które docenią atuty autentycznego, starego wnętrza.

Lokalizacja

Mieszkanie zlokalizowane jest w prestiżowej części Śródmieścia, przy ul. Litewskiej w pobliżu Łazienek Królewskich, licznych ambasad i ministerstw. W okolicy popularne kawiarnie oraz centrum handlowe Plac Unii. Samo otoczenie kamienicy jest spokojne, a Litewska to urokliwa uliczka, która w dużej mierze zachowała przedwojenny charakter. Idealny adres dla osób, którym zależy na ciszy a jednocześnie bliskości tętniącego życiem centrum Warszawy.

Warunki

Umowa najmu okazjonalnego minimum na rok, dla niepalących, bez zwierząt.

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.