Ochota, Akademicka, 64 m2

Oferta archiwalna
Sprzedane
2 pokoje Rok budowy 1928

Stylowa Kamienica w sercu Starej Ochoty

Lokalizacja

Oferuję urokliwe mieszkanie w kamienicy położonej na terenie zabytkowej Kolonii Lubeckiego na Starej Ochocie. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi wyłącznie stylowa, przedwojenna zabudowa poprzecinana cichymi, zielonymi uliczkami.

W pobliżu mieszkania znajdują się liczne kawiarnie, restauracje i sklepy spożywcze. Nieopodal również Wydziały Geologii, Fizyki i Chemii UW oraz siedziba Uniwersytetu Medycznego. Przystanek tramwajowy(przy Grójeckiej i Filtrowej) w odległości 100-200 metrów. Pole Mokotowskie znajduje się w zasięgu 10-minutowego spaceru.

Budynek

Mieszkanie znajduje się we wzniesionej w 1928 roku kamienicy utrzymanej w doskonałym stanie. Piękny, tonący w zieleni dziedziniec. Budynek znajduje się w ewidencji zabytków, a cały obszar Kolonii Lubeckiego figuruje w rejestrze zabytków.

W budynku wymieniono piony wodno-kanalizacyjne i grzewcze. Ciepła woda i ogrzewanie miejskie.

Mieszkanie

Mieszkanie o powierzchni 64m2 składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni oraz dwóch łazienek. Lokal znajduje się na wysokim parterze, a okna wychodzą na dziedziniec kamienicy oraz ul. Uniwersytecką (nie na pl. Narutowicza), dzięki czemu mieszkanie jest bardzo ciche. Budynek i okna mieszkania oddzielone są od chodnika szerokim pasem zieleni – nikt nie zagląda w okna.

W pokojach na podłodze parkiet, w kuchni deski. W mieszkaniu zachowały się oryginalne przedwojenne drzwi. Wysokie wnętrze – 3 metry. Lokal wymaga remontu.

Czynsz z funduszem remontowym i zaliczkami na wodę wynosi 897zł. Do mieszkania przynależy piwnica. Mieszkanie wyodrębnione z księgą wieczystą. Własność gruntu.

Mieszkanie dostępne od stycznia 2023 roku.

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.