Śródmieście, Fabryczna, 68 m2

Oferta archiwalna
Sprzedane
3 pokoje 3 piętro Rok budowy 1938

Modernistyczna perełka na Powiślu  

Mieszkanie

Oferuję na sprzedaż unikatowe 3 pokojowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy, w którym zachowały się liczne elementy modernistycznego wystroju z lat 30-tych.

Mieszkanie położone na 3 piętrze składa się z salonu z balkonem, dwóch sypialni, oddzielnej kuchni, służbówki/gabinetu, łazienki oraz oddzielnego wc. Mieszkanie wymaga remontu, ale ma ogromny potencjał renowacyjny. Świetny układ funkcjonalny z 3 pełnoprawnymi pokojami (rzadkość w kamienicach przy takim metrażu). Z balkonu widok na zielone podwórko.

W całym mieszkaniu zachowana w bardzo dobrym stanie oryginalna stolarka drzwiowa (mosiężne klamki) oraz parkiet. W toalecie przedwojenna terakota tzw. „gorseciki”.

Mieszkanie ciche i słoneczne, ekspozycja dwustronna (wschód-zachód).

Budynek

Modernistyczna kamienica z 1938r. projektu Józefa Woyzbuna była oryginalnie jednym z domów mieszkalnych Funduszu Emerytalnego Banku Gospodarstwa Krajowego. Kamienica bez uszczerbku przetrwała wojnę. Budynek znajduje się wśród zieleni. Ładna i zadbana klatka schodowa. Media miejskie.

Lokalizacja

Mieszkanie zlokalizowane jest przy ulicy Fabrycznej w cichej i zielonej części Powiśla. Tuż obok Park Marszałka Rydza-Śmigłego, w pobliżu również Agrykola. W bezpośredniej bliskości także kawiarnie, restauracje i tereny zielone nad Wisłą. 15 minut spacerem do ścisłego centrum Warszawy.

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.