Mokotów, Puławska, 55,37 m2

Oferta archiwalna
Sprzedane
2 pokoje Rok budowy 1936

Mieszkanie

Oferuję piękne mieszkanie w kamienicy Wedla w sercu Starego Mokotowa. W lokalu zachowały się liczne oryginalne elementy przedwojennego wystroju, wymagają one jednak kompleksowej renowacji.

Mieszkanie o powierzchni 55,37m2 składa się z dwóch dużych pokoi (oba po 17m2), jasnej kuchni (6,5m2) wraz ze służbówką z oknem (3,5m2), przedpokoju (5m2) oraz łazienki z oknem (5m2) i toalety (1m2). Lokal znajduje się na wysokim parterze (półpiętrze). Okna z obu stron (orientacja wschód-zachód) wychodzą na zielone podwórze, dzięki czemu mieszkanie jest bardzo ciche. Duże okna sprawiają, że mieszkanie jest bardzo jasne. Czynsz wynosi 580 zł.

W pokojach i korytarzu zachował się oryginalny, dębowy parkiet (stan dobry, do cyklinowania), stylowe drzwi wewnętrzne (do odnowienia) oraz szafy w zabudowie. W łazience i toalecie przetrwała w bardzo dobrym stanie elegancka przedwojenna terakota – tzw. „gorseciki” produkowane przez firmę Dziewulski i Lange z Opoczna.

Budynek

Mieszkanie położone jest w kamienicy Jana Wedla, wzniesionej w 1936 roku wg projektu Juliusza Żórawskiego – jednego z najwybitniejszych polskich architektów epoki. Objęty ochroną konserwatorską budynek uznawany jest za ikonę międzywojennego modernizmu. Kamienica bez uszczerbku przetrwała wojnę, dzięki czemu zachowały się w niej liczne oryginalne elementy dekoracyjne: poręcze, drzwi itp. Wnętrza wind w kamienicy wyłożone są stylową fornirowaną okładziną. Na parterze znajduje się przedwojenna polichromia ścienna autorstwa Zofii Stryjeńskiej pt. „Taniec góralski”.

W budynku wymieniono wszystkie instalacje oraz zlikwidowano gaz. Ciepła woda i ogrzewanie – miejskie. W najbliższym czasie planowany jest remont klatek schodowych. Elewacja budynku od strony ulicy została starannie odnowiona. Podwórze zadbane i spokojne. Dużą dogodnością jest możliwość przechowywania rowerów na parterze budynku oraz możliwość wjazdu na półpiętro windą dla wózków.

Lokalizacja

Mieszkanie zlokalizowane jest w centrum Starego Mokotowa na rogu Puławskiej i Madalińskiego. W najbliższym sąsiedztwie przystanki licznych linii tramwajowych oraz autobusowych. Odległość od metra wynosi około 1 kilometra. W bezpośredniej bliskości mieszkania znajduje się pełna infrastruktura handlowo-usługowa, zarówno małe sklepy i kawiarnie, jak i centrum handlowe Plac Unii. Tuż obok siedzibę ma Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego. W pobliżu również liczne żłobki, szkoły i przychodnie.

Mieszkanie nadaje się zarówno na cele mieszkaniowe, jak i reprezentacyjne biuro. Lokal wymaga kapitalnego remontu, ale posiada ogromny potencjał renowacyjny.

Polecam i zapraszam do kontaktu:

Tomasz Kostrzewa – 3 Metry

Tel. 737 495 075

 

Lokalizacja

Lokalizacje obiektów w okolicy nieruchomości mogą być niepełne.